“З Шевченком у серці. Митці – Кобзареві” – нова виставка у Чернігівському історичному музеї

IMG_9584Виставка “З Шевченком у серці. Митці – Кобзареві” присвячена 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря відкрилася 16 травня в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського. Вона подає доробок представників різних видів творчості, об’єднаний шевченківською тематикою.

Тематика вибрана не випадково, адже тісні зв’язки Т.Г. Шевченка з Чернігівщиною загально відомі. Це не могло не позначитися на роботах майстрів народного декоративного мистецтва нашого краю, які втілили образ свого Тараса в різьбленні, кераміці, живописі, аплікації соломкою, ткацтві і, звичайно, у вишивці.

IMG_9579Хронологічні рамки експонованих робіт сягають понад сто років: найдавніша – дерев’яна скринька невідомого майстра з барельєфом Т.Г. Шевченка, датована кінцем ХІХ сторіччя, а рушники Ю.В. Дахна, В.М. Слизької та панно Н.М. Маркушевої, створені до цьогорічного ювілею Кобзаря.

Представлені твори знаних на Чернігівщині майстрів В.А. Гузія (живопис, аплікація соломкою), Н.В. Черняк (вишивка), А.Г. Штепи (різьблення), О.Й. Камишнікова (різьблення), О.І. Лейначук (вишивка), В.В. Зайченко (вишивка) та інші.

IMG_9608Під час відкриття своїми враженнями поділився майстер вишивки, краєзнавець та колекціонер Юрій Дахно. Мешканець села Москалі, що у Чернігівському районі надав на виставку рушник з написом “Кохайтеся чорнобриві та не з москалями, Бо москалі чужі люди сміються над вами”. Саме ці строки з “Катерини” найбільше дратували парубків з його села.

Майстриня Ольга Костюченко, рання робота якої за мотивами “Лілеї” представлена на виставці, у своєму виступі подякувала співробітників Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського за збереження традицій та підтримку народного мистецтва.

IMG_9588Вкотре учасники відкриття пожалітися відсутністю в місті етнографічного музею, який би міг гідно представляти народне декоративне мистецтво Чернігівщини та гуртувати навколо себе майстрів. Адже сьогодні велика кількість справжніх народних скарбів туляться у фондах та зрідка потрапляють на очі відвідувачів.

Всього на виставці експонується 55 робіт з фондів Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського, Чернігівського художнього музею імені Григорія Галагана, Прилуцького краєзнавчого музею імені В.І. Маслова та наданих на виставку авторами.

Виставка “З Шевченком у серці. Митці – Кобзареві”, яка відкрилася напередодні Міжнародного Дня Музеїв працюватиме до кінця року.