Майстер від Бога

25 листопада в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрилася виставка “Вже не глина, а натхнення майстра”. Вона присвячена Івану Івановичу Бібіку – заслуженому майстру народної творчості України, члену Національної спілки майстрів народного мистецтва України, ветерану Другої світової війни, якому цього дня виповнюється 90 років.

IMG_1456Уродженець Олешні – відомий не лише на Чернігівщині, Іван Бібік, як і багато його земляків, з юних літ долучився до гончарної справи, якій віддав все життя.

Як і більшість майстрів І.І. Бібік працює в традиціях місцевого гончарства. Але на відміну від інших, він багато експериментує, постійно удосконалює власну майстерність, шукає нові форми самовираження. Крім традиційного посуду, в доробку Івана Івановича є тематичні твори, декоративна скульптура. Та найбільша його заслуга полягає у відродженні традиції олешнянської димної кераміки, здійсненому майстром самотужки, методом проб і помилок.

У колекції Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського – понад 140 робіт майстра, ювілейна виставка репрезентує 37 творів. Виконані у різних техніках, вони дають уявлення про основні напрямки творчості гончара.

Доповнюють виставку документи (дипломи, грамоти, подяки) та світлини, що розповідають про життєвий шлях та творчі досягнення знаного земляка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.